« Wróć

Sauna fińska

Od wieków cieszy się ogromną popularnością a to dzięki jej bogatym właściwościom leczniczym i relaksacyjnym. Kąpiel w gorącym powietrzu o nieznacznej wilgotności działa kojąco na skórę i drogi oddechowe. Powietrze jest tutaj ogrzane do 80-110 ° C a wilgotność nie przekracza 15%.  Para wytwarzana poprzez oblewanie gorących kamieni wodą korzystnie jonizuje powietrze, co zgodnie z fińską tradycją ludową zapobiega zmęczeniu, nerwowości i niepokojom towarzyszącym codziennemu życiu.

Tutaj z pewnością zregenerujesz swoje siły biologiczne, mobilizujesz siły obronne. Kąpiel w saunie fińskiej zapobiega rozwijaniu się infekcji wirusowych, bakteryjnych i wielu innym chorobom. Pozytywnie wpływa także na system ruchowy i łagodzi stres. Ciepło uśmierzy ból i rozluźni spięte mięśnie, jednocześnie przyśpieszy akcje serca, poprawi proces przemiany materii i wspomożesz proces odchudzania. Twoja skóra stanie się idealnie gładka, oczyszczona, jedwabiście miękka i piękna.

Zewnętrzna Sauna Fińska zapewni komfortowy wypoczynek i chłodzenie rozgrzanego ciała. Latem możliwe są kąpiele słoneczne na wystawionych leżakach natomiast zimą ekstremalnie przyjemne chłodzenie po saunach oraz hartowanie na puszystym śniegu.

Galeria