« Wróć

Sauna na podczerwień

To sauna bez pary, z temperaturą powietrza 37 do 60 °C. Ciepło wytwarzane przez lampy podczerwieni wnika do 4 cm w ciało i rozgrzewa tkanki od wewnątrz.

Kabiny na podczerwień z systemem głębokiego wnikania ciepła powstały dzięki wieloletniej pracy naukowców z całego świata. Badania medyczne wykazały bardzo korzystne rezultaty zdrowotnego działania promieniowania cieplnego zaktywizowanego promieniowaniem podczerwieni.

System powoduje, że organizm pozbywa się nie tylko wody, ale również tłuszczów, złego cholesterolu i innych związków toksycznych nagromadzonych w organizmie. Podczas kąpieli na promienie podczerwone ciało nagrzewa się i rozszerzają się naczynia krwionośne. Skutkiem tego jest zwiększenie przepływu krwi i lepsze dotlenienie i ukrwienie tkanek.
Wizyta w saunie na podczerwień to szybsza rekonwalescencja i regeneracja energii witalnej, lepsze krążenie krwi a także zauważalne przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.
Sauna na podczerwień doskonale oczyści skórę i tkanki podskórne, czego efektem  będzie jędrna, czysta i zdrowa cera. Wolna od toksyn, zdrowa skóra lepiej się opala i wolniej starzeje. Regularne wizyty w saunie pozytywnie wpływają na zmniejszenie cellulitu.